Underworld 1,2

12. června 2008 v 19:19 | Tom

Akční horor o válce mezi upíry a vlkodlaky. Podle mě je to kravina.Dost dobrá kravina.Vlastně patří k mým favourite filmům...možná taky proto,že díky soundtracku k tomuhle filmu jsem začala poslouchat metal:).V Underworld:Evolution je víc krve a akčních scén,ale jednička má zase o hodně líp zpracovaný děj,takže je to celkem vyvážené.Podle mě je to super béčkový film;)

Underworld I.
UnderworldUpíři jsou v pojetí tohoto filmu aristokracií nemrtvých. Selene (Kate Beckinsale), krásná upírka, je profesionální lovec lykanů. Sleduje jejich pohyb a bez milosti je likviduje při každé příležitosti. Lykani, jak se zde říká vlkodlakům, jsou štvanci na okraji společenství nemrtvých. Je jich daleko méně než upírů. Žijí ukryti v podzemí města, odkud se snaží upíry pomalu, ale systematicky likvidovat.
Film začíná neskutečnou přestřelkou mezi upíry a lykany v prostorách metra, během které je zabit jeden upír. Zabít upíra není zas tak jednoduchá věc a Selene zjistí, že Lykani začali používat speciální náboje plněné zářící kapalinou, která upíra po zásahu světlem sežehne zevnitř. Upíři na sebe nenechají dlouho čekat a přichází s obdobnou zbraní proti lykanům - patrony plněné kapalným stříbrem.
UnderworldSelene si uvědomuje hrozbu narůstající síly lykanů a snaží se líné a pohodlné upíry vyburcovat k větší aktivitě. Kraven (Shane Brolly), který je dočasně pověřen vládou, však její nadšení nesdílí a hrozbu lykanů pro upíry zlehčuje.
Kromě upírů a lykanů vystupuje ve filmu pouze jeden člověk, Michael Corvin (Scott Speedman), avšak velmi důležitý. Má totiž jak s upíry, tak s lykany společné předky. Čímž se dostáváme k tomu hlavnímu, o co ve filmu jde - to vám ovšem neprozradím. Jen řeknu, že je důležitý hlavně pro lykany; upíry spíše zajímá, proč o něj lykani stojí. Situaci navíc zásadně komplikuje vztah, který vzniká mezi Selene a Michaelem Corvinem. Z toho nemají radost ani upíři, ani lykani. Selene díky tomu ztrácí důvěru upírů, což pro ní není zrovna dobré v situaci, kdy je na stopě složitým intrikám mezi čelními představiteli obou stran nemrtvých...
Underworld
Download:
Quality DVD-Rip
Rozliseni 704x288
Sound AC-3 448Kb/s
Codec Xvid
Size 1.36Gb
cz dab
http://rapidshare.com/files/48871612/Underworld.part01.rar
http://rapidshare.com/files/48872931/Underworld.part02.rar
http://rapidshare.com/files/48874272/Underworld.part03.rar
http://rapidshare.com/files/48875564/Underworld.part04.rar
http://rapidshare.com/files/48876891/Underworld.part05.rar
http://rapidshare.com/files/48878186/Underworld.part06.rar
http://rapidshare.com/files/48879583/Underworld.part07.rar
http://rapidshare.com/files/48881063/Underworld.part08.rar
http://rapidshare.com/files/48882519/Underworld.part09.rar
http://rapidshare.com/files/48883954/Underworld.part10.rar
http://rapidshare.com/files/48886312/Underworld.part11.rar
http://rapidshare.com/files/48888027/Underworld.part12.rar
http://rapidshare.com/files/48889723/Underworld.part13.rar
http://rapidshare.com/files/48891221/Underworld.part14.rar
Underworld:Evolution
Předem upozorňuji, že pro diváky neznalé prvního dílu bude film naprosto nepochopitelný. Děj totiž začíná skoro v ten samý moment, kde jednička skončila. Upírka Selene (Kate Beckinsale) a její přítel, napůl vlkodlak a napůl upír, Michael (Scott Speedman) jsou na útěku, potom co Selene zabila jejího patrona Viktora (Bill Nighy), když zjistila, že s ní celou tu dobu vymetaly podlahu. Úvodní scéna se odehrává několik století předtím, která má zaúkol trochu osvětlit historii upírů a vlkodlaků a vznik jejich sporu. Už tato scéna je natočena velice zručně a rozhodně lépe než před třemi lety. Wiseman se evidentně leccos přiučil (také si stačil vzít Kate Beckinsale) a pokud někdo namítá, že kopíruje Camerona a další maestra, tak můžu jen odvědit, že tak činí velice efektně a nenuceně. Síla Underworldu spočívá právě v akci, které je tu více než dostatek (slušelo by se říct "přehršel", ale v tom dobrém smyslu). Celý snímek je vlastně jednou velkou road movie, kde se zastavuje jen občas, buď kvůli nějaké té bitce, svačince či souloži (také velice dobře natočená scéna). Nechybí zběsilý střih, dobré vizuální efekty a řízná hudba. A filmu také velmi prospěla změna prostředí. Už žádná gotika, filmaři vyrazily do lesa, což jistě potěšilo nejen mě.
Co se mi na Underworldu hlavně líbí, jsou řádná (i když okopírovaná) pravidla a jejich dodržování. Pokud by ale Underworld zašel do extrému, jako například seriál Buffy, kde upíři měli hodně omezení, bylo by to sice pro leckoho přijatelnější, ale už zdaleka ne tak zábavné a efektní. Není překvapením, že scénář díru do světa neudělá, ale na druhou stranu není vůbec hloupý, což se o většině filmů téhož žánru (fantasy / akční / horor) říct nedá. Překvapením jsou pro mně herecké výkony. Kate Beckinsale konečně pochopila rozpoložení své role (tvářit se drsně či se strachovat o Michaela), Scott Speedman je o trochu míň nesympatický než v minulém díle, obzvlášť když se naštve a provede jeden ze svých morphingů. Největším hereckým kladem je však veterán Derek Jacobi, který vnesl do filmu charatekterní herectví. Pak je tu Tony Curran ("hrál" Neviditelného v Lize výjimečných), který patří do střední ligy a několik desítek až stovek statistů (většina jich nepřežila, myslím tím ve filmu).
Co víc říct. Kritici si opět smlsli, ale divák jako já, najde na filmu Underworld: Evolution
minimum záporů (nejvýraznějším jsou flashbacky, které nemají smysl vůbec pro nikoho, ale jsou natočeny s hezkým filtrem). Je to báječná, vůbec ne hloupá, oddechovka a takových se už moc netočí. Proto doporučuji návštěvu kina, ať ten film vydělá a my se dočkáme třetího dílu.
Download:
cz dab
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama